Międzygimnazjalny Konkurs Regionalny - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Międzygimnazjalny Konkurs Regionalny

31.05.2016 roku w Publicznym Gimnazjum w Rzezawie odbył sie po raz kolejny miedzygimnazjalny Konkurs Regionalny. W finale konkursu wzięło udział 14 uczniów z gimnazjów: nr1 w Bochni, PG w Dąbrówce,
PG w Łazach, i PG w Rzezawie.
Konkurs w tym roku swoim patronatem objął Wójt Gminy Rzezawa Pan Mariusz Palej.
Konkurs jest kolejnym etapem innowacji pedagogicznej dla uczniów klas pierwszych. Uczniowie zmierzyli się z testem, który obejmował wiedzę z zakresu historii i geografii regionu bocheńskiego.
Wyłoniono najlepszych znawców regionu i uhonorowano nagrodami książkowymi.
Po konkursie zaproszeni goście :Sekretarz Gminy Rzezawa –Piotr Koczanowski, Dyrektor GCCziS
w Rzezawie –Renata Prokop, Kierownik GZOSiP –Małgorzata Graczyk oraz specjalni goście –Stanisława Nawrocka i Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Łazach: Bernadetta Rysak, Halina Lesiewicz oraz Pani Dyrektor Krystyna Klęsk wzięli udział z opiekunami uczniów w degustacji potraw regionalnych oraz wysłuchaniu ludowych pieśni w wykonaniu uczennic naszego gimnazjum i Pana Tadeusza Srogi.
Organizatorzy Konkursu: Teresa Hołota, Lucyna Ojczyk