Szkolne Dni Przeciw Przemocy - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szkolne Dni Przeciw Przemocy

W bieżącym roku szkolnym w naszej szkole jak co roku odbyły się Szkolne Dni Przeciw Przemocy.
Hasłem przewodnim była myśl Jana Twardowskiego:

„Jesteśmy w kratkę – tolerancja i życzliwość kluczem do zgodnego współistnienia.”

W ramach Dni Przeciw Przemocy, które trwały w dniach: 17-21 listopada 2014 odbyły się konkursy:
indywidualny konkurs na komiks – wystawa komiksów odbyła się 21 listopada podczas dużej przerwy, cała społeczność szkolna mogła głosować na wybrane prace, w ten sposób wyłoniliśmy laureatów indywidualny konkurs literacki – oceny prac dokonali poloniści i bibliotekarz szkolny, konkurs na Klasowy Kodeks Życzliwości- propozycje oceniali wszyscy pracownicy szkoły, konkurs dla klas na bohatera literackiego lub filmowego, który prezentuje postawę zgodną z naszym tegorocznym hasłem – uczniowie zaprezentowali swoje propozycje na spotkaniu podsumowującym, w którym uczestniczyła cała społeczność szkoły.

Wyniki konkursów:
W indywidualny konkursie plastyczny na komiks:
Wyróżnienia otrzymali:
Marek Surma – klasa IIIb,
Łukasz Gorczyca – klasa Ib,
Wiktoria Madejewska – IIb,
Gabriela Szafrańska,
Kinga Synowiec – klasa Ib

I miejsce: Julia Mularz – klasa IIIb
II miejsce: Natalia Góra i Jolanta Kołodziej – klasa IIb
III miejsce uzyskała: Anna Ćwik – klasa IIIb

W indywidualnym konkursie literackim:
Wyróżnienia otrzymali:
Madejewska Wiktoria – klasa IIb,
Mroczek Kamil – klasa II a,
Zieliński Bartłomiej – klasa I b

I miejsce: Natalia Bębenek – klasa IIIb
II miejsce: Jakub Waśniowski– klasa Ib
III miejsce: Daria Kufik – klasa I b

Wyniki Konkursu na Klasowy Kodeks Życzliwości:
I miejsce : klasa III b
II miejsce: klasa I b
III miejsce uzyskała: klasa I a oraz klasa III c

W konkursie na postać literacką ze względu na wysoki poziom przygotowania się klas nagrodzono wszystkie propozycje.
Organizatorem Szkolnych Dni Przeciw Przemocy był pedagog szkolny PG w Rzezawie we współpracy Samorządu Szkolnego, pani bibliotekarki oraz nauczycieli.
Nagrody dla uczniów zostały zakupione ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzezawie.

Anna Leśniak