Turniej Wiedzy Pożarniczej - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Turniej Wiedzy Pożarniczej

20 lutego 2013 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie odbyły się eliminacje gminne XXXVI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.

Do rywalizacji przystąpiło 30 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów. Podzieleni zostali na dwie grupy. Pierwsza grupa liczyła 18 uczniów, reprezentowali następujące szkoły: Publiczną Szkołę Podstawową w Łazach, Publiczną Szkołę Podstawową im. Janusza Korczaka w Krzeczowie, Publiczną Szkołę Podstawową im. gen. Leopolda Okulickiego w Okulicach, Publiczną Szkołę Podstawową im. Św. Kingi w Borku oraz Publiczną Szkołę Podstawową im. Świętej Jadwigi Królowej w Rzezawie. Drugą grupę tworzyły gimnazja, Publiczne Gimnazjum w Rzezawie, Publiczne Gimnazjum w Dąbrówce i Publiczne Gimnazjum w Łazach.

Do rozwiązania uczniowie mieli test składający się z trzydziestu pytań, na rozwiązanie których mieli 45 minut. Jak się później okazało, zadania nie sprawiły uczestnikom konkursu większej trudności, ponieważ już po kilkunastu minutach pierwsi uczniowie oddawali testy.

Uczennice gimnazjum w Rzezawie zajęły: drugie miejce- Katarzynie Górska i trzecie- Klaudii Tytro.
Otrzymały atrakcyjne nagrody oraz pamiątkowe dyplomy.

Gratulujemy koleżankom.