Rozpoczynamy rok szkolny 2015/2016 - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szukaj
Publiczne Gimnazjum w Rzezawie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Rozpoczynamy rok szkolny 2015/2016

Archiwum > Rok szkolny 2015-2016


Pierwszego września po uroczystej mszy świętej uczniowie spotkali się z kolegami oraz nauczycielami na sali gimnastycznej Publicznego Gimnazjum w Rzezawie, gdzie przywitała ich pani dyrektor Krystyna Klęsk, która oficjalnie rozpoczęla nowy rok szkolny 2015/2016.
Szczególne ciepłe słowa powitania skierowała w stronę najmłodszych gimnazjalistów, którzy dopiero rozpoczynają naukę w nowej szkole.
Mile zaskoczeni zostali również uczniowie, biorący udział w konkursie internetowym w ramach ogólnopolskiej Kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł i zostali lauratami tegoż konkursu.
Otrzymali oni nagrody rzeczowe oraz dyplomy, które wreczyła im pani dyrektor oraz pani pedagog Anna Leśniak.

"Walczymy o pokój na ziemi bez bomb, karabinów i czołgów"- to wezwanie, które stało się mottem akademii upamiętniającej rocznicę wybuchu II wojny światowej. Wydarzenie to zbiega się z rozpoczęciem roku szkolnego. Gimnazjaliści z Koła Młodych Twórców swoim programem przypomnieli swoim kolegom koszmarne wydarzenia sprzed 76 lat, by uświadomić,jak bezcenna wartością jest pokój.Przypomnieli słowa Jana Pawła II z orędzia, jakie wygłosił w 1981 r na Światowy Dzień Pokoju. Papież uświadamiał wówczas, że "pokój i wolność oznaczają wysiłek, który należy nieustannie ponawiać, ażeby dać człowiekowi jego pełne człowieczeństwo". Apelował, by "nie oczekiwać pokoju od równowagi pochodzącej ze wzajemnego zagrożenia i nie akceptować przemocy jako drogi do pokoju".

Zofia Łęczek

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego