Wolni od nałogów - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Wolni od nałogów

Publiczne Gimnazjum w Rzezawie w ramach współpracy z Pełnomocnikiem do Spraw Rozwiązywania Problemów Alkoholowych dla gminy Rzezawa -panią Stanisławą Nawrocką co roku bierze udział w konkursach profilaktycznych dla uczniów gimnazjum gminy Rzezawa.
W trakcie lekcji wychowawczych nauczyciele zachęcją uczniów do udziału w konkursach indywidualnych i klasowych oraz zapoznają wychowanków
z regulaminem konkursu, zagadnieniami konkursowymi i broszurami, które znajdują się w bibliotece szkolnej. Samorząd Szkolny przygotowywuje plakaty promujący ten konkurs.
W tym roku konkurs otrzymał nazwę „Wolni od nałogów” zaś jego motto brzmiał:„ Życie to raj, do którego klucze są w naszych rękach”
W konkursie tym biorą udział uczniowie wszystkich gimnazjum w naszej gminie.
Tematyka konkursu to :
 Profilaktyka antynikotynowa
 Profilaktyka antyalkoholowa
 Profilaktyka antynarkotykowa
 Profilaktyka AIDS

Celem konkursu jest
 Propagowanie profilaktyki uzależnień
 Promowanie zdrowego stylu życia
 Uwrażliwienie na problemy społeczne
 Wspieranie zdolności uczniów i rozwijanie ich zainteresowań w zakresie zdrowego stylu życia
 Motywowanie uczniów do samodzielnego poszerzania wiedzy i umiejętności
Konkurs jest przeprowadzany dwuetapowo, najpierw etap szkolny a potem międzygimnazjalny.

Anna Koczanowska