Finał konkursu Remote Mars Yard 2016 - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szukaj
Publiczne Gimnazjum w Rzezawie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Finał konkursu Remote Mars Yard 2016

Archiwum > Rok szkolny 2015-2016

Za nami finały konkursu Remote Mars Yard 2016, w którym nasi gimnazjaliści próbowali swoich sił w symulowanej misji łazika marsjańskiego.
Zadaniem uczniów było stworzenie zgranego zespołu inżynierów i badaczy, który zaplanuje i zrealizuje od początku do końca symulowaną misję łazika marsjańskiego. Na początku grupy musiały przygotować specjalne plany misji, nazwane Flight planem, które opisywały podstawowe założenia i cele misji. Ponadto dokumenty te zawierały harmonogram, podział zadań, czy też scenariusze działań na wypadek nieprzewidzianych sytuacji. Symulacje bardzo dokładnie odwzorowywały warunki panujące na Czerwonej Planecie – w tym również niespodziewane awarie łazików.
Kolejnym etapem zmagań były jazdy próbne, podczas których uczestnicy mieli okazję nauczyć się obsługiwać wszystkie urządzenia, biorące udział w misji – manipulatory, kamery i czujniki. Po udanych treningach i naniesionych poprawkach do Flight planów, 25 zakwalifikowanych zespołów rozpoczęło jazdy finałowe, które odbyły się na przełomie maja i czerwca.
Okazało się, iż spośród wszystkich uczniów z gimnazjum najlepszym był
Zespół: Marsjańscy Eksploratorzy
Szkoła: Publiczne Gimnazjum w Rzezawie
Opiekun: Jolanta Sulma
Zespół:
Filip Kania – szef misji, I-szy geolog
Daria Kuflik – astrobiolog
Gabriela Szafrańska – astrobiolog
Agnieszka Sobaś – nawigator
Wiktor Góra – nawigator, II-gi geolog
Łukasz Gorczyca – inżynier
Kacper Mielniczek – inżynier


 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego