Dzień Dziecka - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Dzień Dziecka

1 – 2 czerwca uroczyście obchodziliśmy Dzień Dziecka w naszym Gimnazjum. Pierwszego dnia rozegrano mecz piłki nożnej pomiędzy: uczniami, nauczycielami i policjantami. I miejsce zajęli stróże prawa, a za nimi uczniowie, III miejsce przypadło w udziale nauczycielom i pracownikom naszego gimnazjum.
Na koniec pani dyrektor wraz z wójtem gminy Rzezawa ogłosili wyniki gminnego konkursu „Eurokibic 2012”.
W części literackiej, w kategorii:
  •  „Krótki Kodeks Dobrego Kibica”
I miejsce zajął Dawid Prokopek (klasa II),
III miejsce Mateusz Zych (klasa I)
  •  „Doping Prawdziwego Kibica”
I miejsce należało do Bartłomieja Młynarza (klasa II),
III miejsce do Kamila Pawłowskiego (klasa I),
a wyróżnieni w tej kategorii to:
Mateusz Zych i Dariusz Kica (uczniowie klasy I).
Nagrody otrzymali uczniowie naszego gimnazjum, biorący udział w konkursie plastycznym.
Przy pomocy Komendy Powiatowej Policji w Bochni i Gminnej Komisji Rozw. Probl. Alkoholowych w Rzezawie przeprowadzono szereg konkursów sprawdzających wiedzę uczniów z zakresu: różnorodnych uzależnień (narkotyki, dopalacze, alkohol), agresji i sposobów radzenia sobie z jej skutkami, udzielania pierwszej pomocy.
Nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsca w powyższych konkursach, ubiegając innych gimnazjalistów z Dąbrówki czy Łazów.

2 czerwca 2011 nastąpił ciąg dalszy imprez związanych z obchodami święta naszych podopiecznych.
Grupa uczniów z klasy IIB pierwsza przygotowała Projekt Edukacyjny „Jakie działania należy podjąć, aby zwiększyć atrakcyjność naszej szkoły?”.
Nie był to tylko suchy wykład, bo Karolina, Gosia, Judyta i Mateusz zaprezentowali swoje godło PG w Rzezawie, przedstawili biografię patrona szkoły
(Tadeusz Kościuszko) oraz odczytali list do wójta gminy Rzezawa z prośbą o dofinansowanie budowy szkolnej stołówki.
Kolejnym punktem programu było przedstawienie teatralne przygotowane przez podopiecznych pani Zofii Łęczek, „Cóż wiemy o miłości?”. Gwoździem programu był „Szkolny pokaz mody”. Nie tylko uczniowie, ale i nauczyciele świetnie się bawili.
Zatem z niecierpliwością czekamy na kolejną kolekcję!!!