Piękna nasza Wisła cała - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Piękna nasza Wisła cała

Rok 1467 (550 lat temu) był pierwszym rokiem wolnej żeglugi na Wiśle. Rozpoczął się wtedy ponad 300 letni „Złoty Okres” żeglugi wiślanej. Dlatego też Sejm RP poparł uchwałę ustanawiającą rok 2017 Rokiem rzeki Wisły.
       W związku z powyższym w naszym gimnazjum w ramach Maratonu Polonistycznego został zorganizowany konkurs recytatorski, w którym każdy uczestnik prezentował wybrany utwór opiewający uroki królowej rzek polskich.
       Konkurs odbył się 25 stycznia 2017 r. Uczestnicy byli oceniani za: znajomość tekstu, właściwe tempo mówienia (przestrzeganie znaków interpunkcyjnych, przerzutni), wyraziste mówienie (dostosowanie sposobu mówienia do prezentowanego tekstu, odpowiednie akcentowanie, wyrażanie uczuć za pomocą głosu.
       Recytujących oceniali: dyr. szkoły – Krystyna Klęsk, pedagog szkolny – Anna Leśniak, pielęgniarka szkolna, poetka – Stanisława Nawrocka, polonistki – Edyta Lesiewicz i ZofiaŁęczek, a takżeprzedstawiciel uczniów – BartłomiejZieliński.

Wynikiprzedstawiająsięnastępująco:
      I miejsce – Patrycja Stefanik kl. I a