Szkolny Konkurs Kosmiczny - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szkolny Konkurs Kosmiczny

Archiwum > Rok szkolny 2015-2016 > Konkursy w roku szkolnym 2015/2016

W marcu uczniowie uczęszczający na koło fizyczne oraz szczególnie zainteresowani fizyką mieli szansę na wzięcie udziału w Szkolnym Konkursie Kosmicznym.
Celem konkursu było zainteresowanie uczniów szeroko pojętymi zagadnieniami kosmicznymi oraz zapoznanie ich z warunkami życia na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej i jej działalnością.
Zadaniem uczniów było napisanie trzech pytań do astronauty przebywającego obecnie w kosmosie. Pytania miały spełniać określone kryteria: miały być niebanalne, ciekawe, rzeczowe i otwarte (nie można na nie udzielić odpowiedzi tak lub nie).
W założonym terminie 21.03.2016 r. tylko dwójka uczniów dostarczyła opiekunowipytania. Byli to: Gabriela Szafrańska oraz Łukasz Gorczyca, obydwoje z klasy 2b. Pytania uczniów zostały wysłane do ESERO Polska przy Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Tam komisja złożona z pracowników sektora kosmicznego spośród pytań nadesłanych z całej Polski wybrała trzy najlepsze.Zostaną one zadane Timowi Peakowi, astronaucie przebywającemu obecnie na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej podczas telekonferencji 14.04.2016 r. Na to szczególne wydarzenie do CNK w Warszawie pojadą również Gabrysia i Łukasz. Gratulacje!

Opiekun koła fizycznego i koordynator konkursu
Jolanta Sulma