Lepiej zapobiegać niż leczyć - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Lepiej zapobiegać niż leczyć

Uczniowie klas drugich uczestniczyli w szkoleniu przeprowadzonym przez Nauczyciela Prewencji- lekarza kardiologa w ramach „Programu zdrowotnego w zakresie prewencji i wykrywania chorób układu krążenia w populacji mieszkańców województwa małopolskiego.” Szkolenie miało charakter interaktywny, a poprzedzone było ankietami kontrolnymi. Ich celem było pozyskanie informacji na temat zdrowego stylu życia wśród młodzieży oraz umiejętności zapobiegania chorobom układu krążenia.
     Gimnazjaliści aktywnie uczestniczyli w zajęciach, chętnie zadawali pytania. Dowiedzieli się, że ich styl życia ma znaczenie dla formy, samopoczucia i zdrowia. A otyłość, brak ruchu, niezdrowa dieta i używki prowadzą do chorób układu krążenia.
     Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał podręcznik pt. „Abecadło profilaktyki. Jak zapobiegać chorobom układu krążenia?” pod red. prof. dr hab. Med. Piotra Podolca.
Beata Waśniowska