III Gminny Dzień Dziecka - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

III Gminny Dzień Dziecka

Dnia 4 czerwca 2017r. odbył się III Gminny Dzień Dziecka w Gminie Rzezawa. Organizatorem tego wydarzenia był Wójt Gminy Rzezawa Pan Mariusz Palej, a współorganizatorami Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Rzezawie oraz Gminna Komisja ds. Profilaktyki i Rozwiazywania Problemów Alkoholowych. Niedzielne spotkanie rozpoczęły przedszkolaki koncertem „Przedszkolak Potrafi Śpiewać”. Równocześnie maluszki rywalizowały podczas I Olimpiady Sportowej Przedszkolaków biorąc udział w następujących dyscyplinach: bieg zespołowy z przełożeniem hula-hop, rzut woreczkami do celu, konkurencja „rozbierz-włóż” oraz wyścig rydwanów.
Nie lada atrakcją był występ pracowników Gminnego Centrum, Kultury, Czytelnictwa i Sportu. Panie specjalnie dla swoich podopiecznych i wszystkich uczestników imprezy, przygotowały spektakl teatralny „Ptasie radio”. Przełożenie wiersza Julia Tuwima bardzo się podobało i zostało nagrodzone gromkimi brawami.
Taneczne show zapewniły trzy grupy tańca: „Zespół taneczny” Andrzej Starowicz JDC z Bochni, „FITNESS ANIMATOR PAULINA DUDA” oraz Widowisko taneczno- muzyczne Anna Gawłowicz.
Dzieci lubiące aktywną formę spędzania wolnego czasu mogły zapisać się do udziału w II Biegu z okazji Dnia Dziecka. Najlepszymi sportowcami tej dyscypliny okazali się:
Klasy I-II Chłopcy:
I miejsce: Łukasz Gorczyca
II miejsce: Krzysztof Bednarz
III miejsce: Kamil Żmuda
Jednym z punktów imprezy było także rozdanie nagród przez Wójta Gminy Rzezawa Pana Mariusza Paleja - laureatom konkursów organizowanych w ostatnim czasie dla dzieci i młodzieży z terenu gminy. Miejsca i wyróżnienia przypadły:
w konkursie literackim „Przemoc nie jest oznaka siły, lecz słabości”:
I miejsce: Natalia Ficek
II miejsce: Mikołaj Woda
III miejsce: Emilia Franczyk
Wyróżnienia: Oliwia Starma oraz Emilia Okulicka
w III Gminnym Konkursie Fotograficznym „Aktywnie i sportowo w Mojej Gminie”:
I miejsce: Martyna Iskra
II miejsce: Kinga Synowiec
III miejsce: Damian Hołyst
Wyróżnienie: Gabriela Jarosz
Medale, dyplomy i nagrody zwycięzcom poszczególnych kategorii wręczył Wójt Gminy Rzezawa Pan Mariusz Palej oraz Dyrektor GCKCziS Rzezawie Pani Renata Prokop. Nad sprawną organizacja biegów czuwali nauczyciele koordynator - Jolanta Sumara Warchoł, Agata Marek Szafrańskiej, Nosek Edyta, Wojciech Tabor ,Edyta Lesiewicz oraz wolontariusze z Publicznego Gimnazjum w Rzezawie ,którzy również pomagali w przeprowadzeniu I Olimpiady Sportowej Przedszkolaków .