Dla wszystkich starczy miejsca - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szukaj
Publiczne Gimnazjum w Rzezawie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Dla wszystkich starczy miejsca

Archiwum > Rok szkolny 2015-2016

Świadomość własnej przeszłości pomaga włączyć się w długi szereg pokoleń i przekazać następnym wspólne dobro – piękną, wolną Ojczyznę.Tę świadomość z pewnością kształtują wszelkie działania wzbudzające patriotyzm, przypominające wydarzenia z naszej bogatej, narodowej przeszłości.
Właśnie dlatego przed laty ówczesna wójt gminy Ewa Bigas zainicjowała w naszym gimnazjum gminne obchody Święta Narodowego, które rokrocznie rozpoczyna uroczysta msza święta za Ojczyznę. Kolejni włodarze naszej gminy, świadomi tego, że pamięć o przeszłości oznacza zaangażowanie w przyszłość, 11 listopada zapraszają mieszkańców gminy Rzezawa do wspólnego świętowania Dnia Niepodległości, a młodzież, przypominając wspaniałe świadectwo miłości Ojczyzny, zachęca współczesnych Polaków do zbiorowego poświęcenia wielkimnarodowym celom.
W tym roku w obliczu dramatycznych wydarzeń, jakie mają miejsce poza naszymi granicami, członkowie Koła Młodych Twórców zaapelowali, by o pokój na świecie walczyć bez bomb, karabinów i czołgów, by odrzucić nienawiść, pychę i głupotę, które naruszają tak ciężko zbudowany fundament europejskiego i światowego pokoju. Podkreślili, że dzisiaj bezpieczeństwo i wolność Polaków uzależniona jest nie tylko od nich samych, lecz przede wszystkim od spokoju poza naszymi granicami.

Zofia Łęczek

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego