Program NOE dla klas pierwszych - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Program NOE dla klas pierwszych

W dniu 3 czerwca 2015r. w naszej szkole odbyła się realizacja programu profilaktycznego NOE rekomendowanego przez Państwowa Agencję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W programie uczestniczyli uczniowie klas pierwszych, zajęcia trwały prawie 4 godziny.
Program NOE pogłębia wiedzę młodzieży na temat realnych konsekwencji picia alkoholu i używania narkotyków, uzależnienia od komputera, ukazuje sprzeczność między cenionymi wartościami w życiu, a zachowaniami alkoholowymi, uczy wzorców asertywnych zachowań, ukazuje atrakcyjny aspekt zdrowego stylu życia.
Młodzież aktywnie uczestniczyła w zajęciach. Uczniowie odegrali kilka scen związanych z tematyką programu, uważnie wysłuchali świadectw osób uzależnionych i współuzależnionych, odpowiadali na pytania.
Realizacja Programu w naszej szkole została sfinansowana ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Rzezawie.

Anna Leśniak