Nasi uczniowie w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje” - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szukaj
Publiczne Gimnazjum w Rzezawie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Nasi uczniowie w programie edukacyjnym „Lubella inspiruje i edukuje”

Archiwum > Rok szkolny2016-2017
Gimnazjaliści z Publicznego Gimnazjum w Rzezawie pod opieką nauczycielki Jolanty Sumara-Warchoł i Agaty Marek-Szafrańskiej biorą udział w ogólnopolskiej akcji poświęconej znaczeniu produktów zbożowych
 w codziennej diecie oraz zdrowemu odżywianiu.
Prawidłowe odżywianie jest niezwykle ważne dla naszego zdrowia i dobrego samopoczucia. Dla prawidłowego rozwoju młodego organizmu konieczna jest zróżnicowana, odpowiednio zbilansowana dieta, która dostarczy energii do przyswajania wiedzy, wysiłku fizycznego, realizowania pasji, czy spotkań z przyjaciółmi.
Bardzo ważnym elementem piramidy żywieniowej oprócz warzyw i owoców oraz aktywności fizycznej, są produkty zbożowe. Program „Lubella inspiruje i edukuje” pomaga gimnazjalistom zrozumieć, dlaczego mają one tak istotne znaczenie w codziennej diecie, a także pokazuje jak komponować ciekawe posiłki bazujące na produktach zbożowych.
Nie mogło w nim zabraknąć również uczniów z naszej szkoły. Gimnazjaliści pod opieką nauczycielkiJolanty Sumara-Warchoł i Agaty Marek -Szafrańskiej korzystając z kompletu scenariuszy przygotowanych przez organizatorów zdobywają kompleksową wiedzę na temat prawidłowych nawyków żywieniowych oraz jak powinien wyglądać odpowiednio skomponowany posiłek, który dostarczy im wartościowych składników, wspierających prawidłowy rozwój.
Pomaga w tym prezentacja z piramidą żywienia, unikalna gra szkolna oraz wspólne gotowanie, które kończy cykl zajęć.
Cel akcji „Lubella inspiruje i edukuje” spotkał się z uznaniem prestiżowych instytucji. Została ona objęta patronatem kuratoriów oświaty, Koła Naukowego Dietetyków Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Wydziału Nauk
o Żywności i Biotechnologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego