Wycieczka klas pierwszych do Dębna - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Wycieczka klas pierwszych do Dębna

"Historycznie, kulturalnie, rozrywkowo"

W takich właśnie klimatach 28 października odbywała się wycieczka klas pierwszych do Dębna, Tarnowa i Brzeska. Uczestnicy wycieczki mieli bowiem na swojej trasie kilka obiektów, a każdy z nich dostarczał im innych wrażeń.
Na początku, zajeżdżając do Oddziału Muzeum Regionalnego w Tarnowie – do zamku w Dębnie, przenieśli się do XV w., by poznać unikatowy na naszym terenie obiekt. Dębieński zamek to budowla, która przetrwała wieki i w nienaruszonym kształcie architektonicznym trwa po nasze czasy. Ciekawie wyposażone wnętrza przybliżyły uczestnikom wycieczki sposób życia, a także style w sztuce obowiązujące w minionych wiekach. Kolejnym przystankiem na szlaku wycieczki był Teatr im. Ludwika Solskiego w Tarnowie. Oprócz obejrzenia sztuki Moliera „Skąpiec” uczniowie wysłuchali prelekcji o pracy ludzi teatru i specyfice przygotowań spektaklu. Mogli też zaglądnąć za kulisy teatru. Zostali oprowadzeni po garderobach aktorów, zaglądnęli do pracowni stolarskiej, krawieckiej – słowem do miejsc, gdzie rodzi się i powstaje przedstawienie i jego oprawa plastyczna.
Dopełnieniem wycieczki była wizyta w brzeskiej kręgielni. Po bogatym w atrakcje dniu uczniowie mogli się w pełni zrelaksować, rywalizując na torach.
Jak bawili się na wycieczce, można zobaczyć w poniższej galerii.

Zofia Łęczek