Kto zachował olimpijski spokój wywiózł z olimpiady medal - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szukaj
Publiczne Gimnazjum w Rzezawie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Kto zachował olimpijski spokój wywiózł z olimpiady medal

Polski biegun zimna – Suwałki, w dniach od 8 do 14 kwietnia gościł najlepszych zawodników w sportach umysłowych z całej Polski. To właśnie na Podlasiu została zorganizowana IV Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Umysłowych, w której brali udział szachiści, brydżyści i warcabiści w kategoriach do lat 12 i 14.
W tej pięknej imprezie, której od czterech lat patronuje Ministerstwo Sportu i Turystyki, wzięła udział uczennica Publicznego Gimnazjum w Rzezawie Weronika Łęczek, która wraz z 17 - osobową ekipą reprezentowała Małopolskę w szachach (awans do zawodów wywalczyła w mistrzostwach makroregionu Małopolska-Podkarpacie w październiku ubiegłego roku.
Na pięknej uroczystości otwarcia z podniesieniem flagi olimpijskiej, flagi narodowej, odśpiewaniem hymnu i zapaleniem znicza olimpijskiego obecni byli wybitni sportowcy, m. in. Wojciech Fortuna, mistrz olimpijski z Saporo w skokach narciarskich, a także Dorota Idzi, polska pięcioboistka, wielokrotna medalistka mistrzostw świata i Europy, obecnie podsekretarz stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki.
Wyniki Małopolski są z pewnością powodem do dumy, albowiem w klasyfikacji generalnej (szachy, brydż, warcaby) nasze województwo zajęło drugie miejsce, po Mazowieckiem. W klasyfikacji województw w szachach również odebraliśmy puchar za zajęcie drugiego miejsca. Do tego sukcesu przyczyniła się też piękna gra Weroniki, która w ostatniej rundzie walczyła o czwarte miejsce w Polsce. Niestety, porażka uplasowała ją na 12 ( spośród 46 startujących z całej Polski), ale również punktowanym miejscu. Występ szachistki z Rzezawy można uznać z pewnością za udany, bowiem w dziewięciorundowych zmaganiach pokonała lub zremisowała z utytułowanymi zawodniczkami, zabierając punkty byłym mistrzyniom Polski (Honoracie Kucharskiej z UKS SP8 Chrzanów, Zosi Frej z MUKS MDK Śródmieście Wrocław, Michalinie Rudzińskiej KSZ Jawena Hańcza Suwałki czy Agacie Dwilewicz z KSz Polonia Wrocław.