14 października - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Młodzież Publicznego Gimnazjum w Rzezawie przygotowała uroczystą akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, w imieniu całej społeczności szkolnej, podziękował pracownikom
za pasję, entuzjazm oraz trud wkładany w wychowanie uczniów, kształtowanie postaw patriotycznych
i społecznych.Podkreślił, iż są oni wyrozumiałymi przewodnikami po świecie nauki, kultury, sztuki, a także nowej geografii, która nie przewiduje granic. Dzięki nim szkoła jest przyjazna i otwarta.

Druga część akademii poświęcona była klasom pierwszym, gdyż oni w tym dniu oficjalnie byli włączani do grona społeczności szkolnej naszego gimnazjum.
Starsi uczniowie zapewnili ich, że zawsze mogą na nich liczyć. Będą im służyć pomocą, jeśli szkolne życie okaże się dla nich zbyt trudne. Przypomnieli im, że oprócz praw mają także obowiązki, które powinni sumiennie wypełniać. Zaprosili ich też do współudziału w życiu i działalności gimnazjum.
Życzyli im, aby trzy lata nauki były radosne i owocne. Następnie pani dyrektor Krystyna Klęsk dokonała uroczystego pasowania.

Opiekun Samorzadu Uczniowskiego- Jolanta Ważny