Euroweek- Szkoła liderów - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Euroweek- Szkoła liderów

W dniach 30.04.2017 do 4.05.2017 uczniowie Publicznego Gimnazjum w Rzezawie wzięli udział w specjalnym programie „ Euroweek – Szkoła Liderów” starającym dotrzeć do najzdolniejszej i najaktywniejszej młodzieży i rozwinąć najbardziej cenione w chili obecnej umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji i pracy w zespole. Zajęcia prowadzone były w formie warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń przez szkoleniowców z wieloletnim doświadczeniem w działalności edukacyjnej z Fundacji Euroweek.
Uczniowie zakwaterowani w ośrodku wczasowym „Aleksander” w Długopolu Zdrój długo będą mile wspominać wspólne posiłki, zajęcia, tańce z wolontariuszami z Ameryki Południowej, Środkowej, Afryki i Azji. Uczestnicy mieli możliwość zwiedzić Bystrzyce Kłodzką, Twierdzę w Kłodzku oraz Kopalnię Złota w Złotym Stoku.
                                                                                                                                                                                                                                                                 Magdalena Waśniowska

Oto jak nasi uczniowie wspominają wspólny wyjazd:

„ Na Euroweeku bardzo mi się podobało, atmosfera i ludzie była cudowna. Polecam wszystkim taki wyjazd i nabycie doświadczenia”
                                                                                                                                                                                                                                                                               RenataTytro

„Euroweek to było wspaniałe 5 dni. Poznaliśmy niesamowitych ludzi z innych krajów jak i z Polski. Poznaliśmy także inne sposoby nauki angielskiego. Niezapomniane przeżycia i atmosfera. Gorąco polecam”
                                                                                                                                                                                                                                                                                Julia Jędrczak

„Euroweek to niesamowite doświadczenie. Można tam poznać wiele wspaniałych wolontariuszy i osób. Poznaliśmy różne metody nauki języka angielskiego, a także dowiedzieliśmy się ciekawych rzeczy o kulturze innych krajach. Polecam wszystkim Euroweek!!!”
                                                                                                                                                                                                                                                                              Kinga  Synowiec

„Jak zacząć? Polecam Euroweek!!
No cóż, wiele już zostało powiedziane. Powiem szczerze, że Euroweek ma jeden wielki minus. Mianowicie trwa za krótko. Pięć dni tej wspaniałej nauki w formie zabaw i gier, wykładów i tańców pomogło mi zyskać nowych przyjaciół, a także nauczyć się pracy w grupie i kooperacji, która przy małym zakresie czasu jest bardzo ważna.”
                                                                                                                                                                                                                                                                               Bartek Zieliński

„Euroweek był najfajniejszym doświadczeniem w tym roku. Spotkaliśmy mnóstwo ludzi z różnych krajów i ćwiczyliśmy nasz angielski. Z chęcią pojechałbym jeszcze raz.”
                                                                                                                                                                                                                                                                           Jasiek Klementowski

„Euroweek to wspaniałe miejsce, na którym można poznać cudownych, miłych ludzi oraz wspaniałych i również miłych wolontariuszy. Miejsce, w którym można udoskonalić swoje umiejętności językowe przez dobrą zabawę. Atmosfera była super.”
                                                                                                                                                                                                                                                                              Gabriela Szafrańska