Młodzież Zapobiega Pożarom - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Młodzież Zapobiega Pożarom

26 lutego 2016 r. w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzezawie odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pod hasłem „Młodzież Zapobiega Pożarom”.
Konkurs cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem wśród dzieci i młodzieży, którzy chętnie przyjeżdżają do remizy OSP Rzezawa, aby sprawdzić swoja wiedzę nie tylko z zakresu pożarnictwa, ale również z szeroko pojętego ratownictwa. W roku bieżącym do rywalizacji przystąpiło 34 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z terenu gminy Rzezawa.
Pierwszą grupę, która liczyła 22 uczniów reprezentowały Szkoły Podstawowe a drugą grupę (12 uczniów) tworzyły gimnazja.
Nasi uczniowie stanęli na podium
I miejsce: Dominik Tytro ( nagroda-Tablet Lenovo Tab2 A7-30H 3G)
II miejsce: Wiktor Góra (nagroda-drukarkę HP DeskJet 3635 WiFi)

Na zakończenie Wójt Gminy podziękował opiekunom za przygotowanie uczestników do konkursu, zaprosił do rywalizacji w przyszłym roku, pogratulował wszystkim biorącym udział oraz życzył powodzenia Magdalenie Bieniek i Dominikowi Tytrze w etapie powiatowym.
 Wyraził przekonanie, że zdobyta wiedza i umiejętności zachęcą wielu uczestników do wstąpienia w przyszłości w szeregi druhów ochotników.

Agata Marek- Szafrańska