Dzień Postaci z Bajek - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Uczniowie gimnazjum włączyli się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek.
W dniu 4.11.2016r. szkoła zamieniła się w bajkową krainę. Na szkolnych korytarzach można było spotkać, m.in. księżniczki, Smerfy, Czerwone Kapturki, Kota Filemona, Jasia i Małgosię, rycerzy, krasnoludków, ołowianego żołnierzyka, Myszkę Miki, Kung Fu Pandę, Różową Panterę.
Młodzież w formie happeningu przemaszerowała do Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Rzezawie,
by podkreślić, iż bajki kształcą w dzieciach odpowiednie postawy moralne, rozwijają dziecięcą fantazję, pamięć oraz bogacą słownictwo. Gimnazjaliści przygotowali konkurs czytelniczy dla młodszych kolegów
 i koleżanek, w którym maluchy chętnie uczestniczyły.
Zachęcali do odwiedzania biblioteki szkolnej i samodzielnego czytania.
Była to doskonała okazja do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.

Organizacją bajkowego święta zajęła się bibliotekarka Jolanta Ważny.