Szkoła pod lupą - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szkoła pod lupą

W kalendarz imprez Publicznego Gimnazjum w Rzezawie od wielu już lat wpisany jest Międzygimnazjalny Konkurs Teatralny „Melpomena moja miłość”.
Co roku przebiega on pod innym hasłem.
W związku z sugestią komisji oceniającej od bieżącego roku spotkania grup teatralnych przekształciły się w przegląd zespołów,które funkcjonują
 w gimnazjach na terenie gminy Rzezawa.
W tym roku uczniowie przedstawiali sztuki tematycznie związane z życiem szkoły. Niezwykle zabawne inscenizacje i popisy gry aktorskiej wywoływały oglądających salwy śmiechu i morze łez (oczywiście były to łzy śmiechu).
Uczniów z Publicznego Gimnazjum z Łazów do przeglądu przygotowała nauczycielka j. polskiego Joanna Riźnik, uczniowie z Rzezawy pracowali pod kierunkiem opiekunki Koła Młodych Twórców – Zofii Łęczek.
Najważniejsze w całej imprezie było jednak to, że młodzież otrzymała szansę pokazania swoich talentów, że po raz kolejny przekonała się, że szkoła to nie tylko ławka szkolna, że aktywne uczestniczenie w życiu szkoły i korzystanie z propozycji, jakie do nich kieruje, może być źródłem niezapomnianych przez lata wrażeń i wspomnień.

Zofia Łęczek