Dzień Otwartych Drzwi - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Dzień Otwartych Drzwi

środa, 11 marca 2015

Uczniowie ze szkół podstawowych znajdujących się w obwodzie gminy Rzezawa wraz z rodzicami skorzystali z zaproszenia Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego Publicznego Gimnazjum w Rzezawie i odwiedzili szkołę, w której zamierzają uczyć się po wakacjach. Obecni gimnazjaliści pod kierunkiem swoich nauczycieli zaprezentowali im to, co czeka ich, z czego będą mogli korzystać, uczęszczając do rzezawskiego gimnazjum. Prezentacja szkoły rozpoczęła się od przedstawienia przygotowanego przez Koło Młodych Twórców, następnie goście podzieleni na grupy zapoznali się z pracowniami przedmiotowymi (biologiczną, fizyczno-chemiczną, językową, informatyczną, matematyczną, plastyczną, polonistyczną, historyczną). W każdej z nich obecni uczniowie gimnazjum prezentowali swoim młodszym kolegom, czego i w jaki sposób uczą się w szkole. Wielkim zainteresowaniem cieszyły się przygotowane przez uczniow krótkie przedstawienia w języku polskim i angielskim oraz doświadczenia chemiczneprezentowane przez uczestników koła chemicznego.
Wizyta ta z pewnością złagodzi stres, który nierozerwalnie łączy się ze zmianą szkoły i młodzież klas pierwszych po wakacjach ze spokojem, zapoznana z nowym obiektem, rozpocznie nowy etap edukacyjny.

Anna Leśniak