Żyzna gleba dla rozwoju talentów - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Szukaj
Publiczne Gimnazjum w Rzezawie
Idź do spisu treści

Menu główne:

Żyzna gleba dla rozwoju talentów

Archiwum > Rok szkolny 2015-2016
Rodzice bardzo często, szukając dobrej szkoły dla swojego dziecka, przeglądają rankingi najlepszych placówek oświatowych, niepomni na to, że to przede wszystkim uczniowie ich ambitna praca buduje poziom szkoły.
 A tacy uczniowie są w każdej szkole, trzeba tylko w nich ambicje i pracowitość rozpalić, podsycać
 i pielęgnować. A to rzeczywiście zależy już od solidnej, dobrze przygotowanej do pracy dydaktycznej kadry nauczycielskiej.
Udało się to z pewnością nauczycielom Publicznego Gimnazjum w Rzezawie, którzy wraz ze swoimi uczniami
w bieżącym roku szkolnym osiągnęli sukcesy godne pozazdroszczenia. Co cieszy szczególnie, wspomniane osiągnięcia ”przydarzyły się” w różnych dziedzinach pracy dydaktyczno- wychowawczej szkoły.
Nasi uczniowie, biorąc udział w konkursach organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty, Szkolny Związek Sportowy, ale także niepowiązane bezpośrednio z oświatą instytucje, zostali laureatami, finalistami, stawali na różnych stopniach podium.
Największych powodów do dumy dostarczyli uczniowie, którzy zostali finalistami, a następnie laureatami prestiżowych konkursów przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty.
Aby zostać finalistą należało znaleźć się w gronie 200 najlepszych uczniów wyłonionych z kilku tysięcy biorących udział w eliminacjach z danego konkursu.
Aby zostać laureatem trzeba było w kolejnych eliminacjach zakwalifikować się na listę 20 najlepszych z 200 finalistów.
W tym roku aż pięciu uczniów zostało jego finalistami:
j.polski- Kamil Mroczek, kl.IIIa - opiekun Zofia Łęczek
historia- Artur Sobaś, kl.IIIb- opiekun Teresa Hołota
geografia- Wiktor Góra, kl.IIIa- opiekun Lucyna Ojczyk
chemia- Filip Kania, kl.IIIa oraz Piotr Kica, kl. IIIa - opiekun Anna Koczanowska, Urszula Karabinowska
Filip Kania oraz Wiktor Góra zdobyli zaszczytny tytuł laureata, otwierający im drzwi do każdej szkoły średniej w Polsce. Filip zdobył I miejsce, a Wiktor V.
Ogromnym osiągnięciem było zwycięstwo Gabrieli Wojnickiej (IIIb) w Wojewódzkim Konkursie Recytatorskim Poezji Józefa Barana organizowanym w rodzinnej miejscowości poety- w Borzęcinie. Gabrysia przygotowywana przez polonistkę Zofię Łęczek okazała się najlepsza w gronie kilkudziesięciu uczestników i odebrała gratulacje od samego poety, który był w gronie jurorów.
Z dumą przyjęliśmy wiadomość, że nasze uczennice znalazły się w gronie laureatów konkursów plastycznych (opiekun Jolanta Sumara-Warchoł). Gabriela Szafrańska (IIb) zdobyła pierwsze miejsce za szopkę bożonarodzeniową w Ogólnopolskim Konkursie Szopek, a Sara Krokosz (IIIa) triumfowała w II Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym dla uczniów gimnazjum pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Centrum Edukacji Artystycznej.
Uczniowie interesujący się historią (Artur Sobaś IIIb, Jakub Gicala IIIb i Kacper Żurawski – IIIa) pięknie zaprezentowali się w rejonowym etapie Ogólnopolskiej Olimpiadzie Tematycznej: Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego, który odbywał się w Tarnowie.
Uczniowie gimnazjum z medalami przyjeżdżają też z zawodów sportowych w różnych dyscyplinach. Największe sukcesy odnotowaliśmy w tym roku
w szachach. Nasza uczennica znalazła się w gronie finalistów Mistrzostw Polski do lat 16 w Szklarskiej Porębie. Do zawodów zostają zakwalifikowani najlepsi zawodnicy z rankingiem międzynarodowym FIDE w Polsce (Weronika w swojej grupie wiekowej miała 11 numer w Polsce).
Z powodzeniem, z pierwszego miejsca w powiecie, zakwalifikowała się również do zawodów wojewódzkich, które 12 kwietnia odbywają się w Olkuszu. Ich organizatorem jest Szkolny Związek Sportowy.
Ostatnim dużym osiągnięciem jest też występ naszych uczennic w powiatowych zawodach tenisa stołowego. Gabriela Szafrańska i Weronika Łęczek, zajmując II miejsce w powiecie, zapewniły sobie udział w rozgrywkach rejonowych w Wieliczce. Trochę zabrakło szczęścia, by znaleźć się na podium, ale czwarte miejsce rejonie, tuż za drugoligowymi zawodniczkami, również cieszy.
Do końca roku jeszcze kilka miesięcy, liczymy, że nasi uczniowie wspomagani i mobilizowani przez swoich nauczycieli i opiekunów do wspomnianych sukcesów dorzucą garść nowych.

Dyrektor Gimnazjum oraz nauczyciele


 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego