Rekrutacja 2015/2016 - Publiczne Gimnazjum w Rzezawie

Rekrutacja 2015/2016

Informacja dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie Publicznego Gimnazjum w Rzezawie - pobierz

1. Uczniowie zamieszkali w obwodzie Publicznego Gimnazjum w Rzezawie dokonują zgłoszenia do Gimnazjum, składając w sekretariacie szkoły w terminie od 23 marca 2015 r. do 19 czerwca 2015 r., w godz. od 8.00 do 15.00
  • zgłoszenie ( w formie pisemnej –załącznik nr 1 ), pobierz
  • 1 zdjęcie do legitymacji.

2. W terminie od 26 czerwca 2015 r. do 30 czerwca 2015 - uczniowie przedkładają w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:
  • 1 poświadczoną kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginał świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
  • 1 poświadczoną kopię zaświadczenia o wynikach sprawdzianu w klasie szóstej oraz oryginał zaświadczenia o szczegółowych wynikach sprawdzianu w klasie szóstej.

Przedłożenie powyższych dokumentów jest warunkiem koniecznym przyjęcia do Gimnazjum.

Informacje dla uczniów klas szóstych szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem Publicznego Gimnazjum w Rzezawie ubiegających się o przyjęcie do tego Gimnazjum. - pobierz

1. Uczniowie zamieszkali poza obwodem Publicznego Gimnazjum w Rzezawie ubiegający się o przyjęcie do tego Gimnazjum, składają w sekretariacie szkoły w terminie od 23 marca 2015 r. do 19 czerwca 2015 r., w godz. od 8.00 do 15.00, następujące dokumenty:
  • wniosek ( załącznik nr 2 ), pobierz
  • 1 zdjęcie do legitymacji,

2. W terminie do 30 czerwca 2015 r. do godz. 15.00 - uczniowie dostarczają do sekretariatu szkoły następujące dokumenty:
  • poświadczoną kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej,
  • poświadczoną kopię zaświadczenia o wynikach sprawdzianu w klasie szóstej.

3. 3 lipca 2015 r. godz. 13.00 – podanie wyników postępowania kwalifikacyjnego do publicznej wiadomości w formie list kandydatów zakwalifikowanych tj. spełniających kryteria przedstawione w załączniku nr 3 i list kandydatów niezakwalifikowanych.

4. Do 7 lipca 2015 r. godz. 15.00 – potwierdzanie woli podjęcia nauki w gimnazjum przez kandydatów umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia, poprzez dostarczenie do sekretariatu szkoły oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej oraz oryginału zaświadczenia o wynikach sprawdzianu w klasie szóstej.

Złożenie powyższych dokumentów jest warunkiem koniecznym przyjęcia do Gimnazjum.

5. 8 lipca 2015 r. godz. 13.00 – podanie do publicznej wiadomości list kandydatów przyjętych i kandydatów nieprzyjętych.

6. Od 9 lipca do 28 sierpnia 2015 r. – rekrutacja uzupełniająca, jeśli szkoła będzie dysponowała wolnymi miejscami.

Kryteria przyjęć uczniów zamieszkałych poza obwodem Publicznego Gimnazjum w Rzezawie

W przypadku, gdy liczba kandydatów zamieszkałych poza obwodem gimnazjum jest większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje szkoła do gimnazjum przyjmowani są uczniowie , którzy uzyskali nie mniej niż 40 % ogólnej liczby punktów przyznanych przez Szkolną Komisję Rekrutacyjną według poniższych kryteriów oraz uzyskali ocenę zachowania nie niższą niż poprawna.
Maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania w postępowaniu rekrutacyjnym wynosi 100, w tym:
- 40 pkt. - liczba punktów możliwych do uzyskania za sprawdzian przeprowadzony w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej (zawarta w zaświadczeniu o szczegółowych wynikach sprawdzianu),
- 50 pkt. - liczba punktów możliwa do uzyskania za oceny na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej z języka polskiego, matematyki, historii, przyrody i języka obcego.
- 10 pkt. – liczba punktów za inne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej.

Sposób przeliczania na punkty stopni z obowiązkowych zajęć edukacyjnych ( języka polskiego, matematyki, historii, przyrody i języka obcego)
- celujący – 10 pkt.
- bardzo dobry – 9 pkt.
- dobry – 7 pkt.
- dostateczny – 5 pkt.
- dopuszczający – 1 pkt.

Za inne osiągnięcia ucznia wymienione na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej kandydat może uzyskać co najwyżej 10 pkt. Przy czym:
- za ukończenie szkoły z wyróżnieniem – 3 pkt.
- za udział w konkursach organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty,
w tym: laureat/ finalista konkursu – 5 pkt
- za osiągnięcia wpisane na świadectwie do 3 pkt

1. Laureaci lub finaliści ogólnopolskich olimpiad przedmiotowych oraz laureaci konkursów przedmiotowych o zasięgu wojewódzkim lub ponadwojewódzkim, przeprowadzanych zgodnie z przepisami wydanymi na podstawie art. 22 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty (Dz. U. z 2004 r. Nr 256, poz. 2572, z późn. zm.), są przyjmowani w pierwszej kolejności jeżeli posiadają świadectwo ukończenia szkoły podstawowej.

2. Laureaci lub finaliści kuratoryjnych konkursów wiedzy, konkursów artystycznych i sportowych, zamieszczonych w wykazie Małopolskiego Kuratora Oświaty zobowiązani są do dostarczenia dyplomów potwierdzających uzyskane osiągnięcia.

3. Laureat lub finalista konkursu przedmiotowego, tematycznego oraz interdyscyplinarnego o zasięgu wojewódzkim, powiatowym oraz gminnym zobowiązany jest do dostarczenia dyplomu potwierdzającego uzyskane osiągnięcia.